CHP iktidarı nasıl olur?
10.09.2021 - 21:41

İrfan Akyol

İrfan Akyol

Bunu anlamak isteyen İzmir’deki 9 Eylül kutlamalarına baksın. Kılıçdaroğlu’nun son açıklamalarına baksın.

Onlara göre kapanan bir kadın zincirlenmiştir.

Sirtaki oyunu ile 9 Eylül’ü kutlayan bir zihniyet…

Atamızın bizim namusumuz için, vatanımız için, kadınımızın iffeti için düşmanla savaştığını anlayamaz bir CHP’li, belirteyim.

İşte bu noktadan yola çıkarak CHP’nin iktidarının nasıl olacağını anlayabilirsiniz.

Şunu bilmemiz gerekiyor, CHP’nin bu zihniyeti değişmez, eğer CHP iktidara gelirse inanın 9’unda neyse 90’nında da o olur.

Bakın Ankara’ya, bakın İzmir’e, bakın İstanbul’a…

Yaptıkları bir şey var mı?

Mansur yavaş Refah Partisinin 1990’lı yıllarda uyguladığı tanzim sistemini, belediyenin tarlalarını ekmeyi, bir de ihaleleri canlı yayından vermeyi hizmet sanıyor.

Yatırım yapmıyor ki, neyin ihalesini yapacak, onun için de yatırımla değil ihale naklen yayını ile milleti oyalayabileceğini sanan bir zihniyet…

Ekrem İmamoğlu Allah’ı var, bu kadar bile yorulmuyor.

İzmir zaten cepte olduğu için hizmet lükse kaçıyor…

Al sana sağdan topla, soldan topla işte CHP bu oluyor.

CHP’nin zihniyetini nedir, bakın bu belediyelere görün.

Kılıçdaroğlu aynen şöyle diyor;

"O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen, ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim.”

Kanun Hükmünde Kararname ile görevden alınanlar kimler peki?

Yahu adam nerede ise FETÖ’cüler masum, Türkiye devleti zalim, diyecek, el insaf yahu.

Gerçi 15 Temmuz’a tiyatro, milletin seçti vekillerin aldığı OHAL kararına darbe diyen de Kemal Kılıçdaroğlu değil miydi?

İnanın AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir siyaset çalışması yapmasına gerek yok, karşımızda bu CHP, bu Kemal Kılıçdaroğlu ve onun dostlarının bu tuhaf politik mavraları olduğu sürece, aklı başında çoğunluk zaten CHP’ye oy vermez, bütün sıkıntısına rağmen AK Parti’nin iktidarda kalmasını sağlar.

Kanun Hükmünde Kararname ile görevden alınanlar FETÖ’cülerler, PKK’lılar…

CHP iktidarı demek teröristleri rahatlatma iktidarı mı olacak?

Bu nasıl iştir böyle?

Durup dururken birileri KHK ile görevinden alınmadı ki, bu görevden alınanların tamamına yakını zaten aktif bir şekilde FETÖ’ye militanlık yapıyordu.

Bu arada, suçsuz olanlar, hatta bazı suçlular bile bırakıldı, görevlerine geri iade edildi.

Buna rağmen, Atatürkçü’yüm diyen biri nasıl olur da FETÖ’cülerin tekrar devletimizde yuvalanacakları bir yapıyı savunabilir?

İnanın anlamıyorum?

Ben Soner Yalçın’ı oldukça başarılı ve milli bulurum. Mesela Soner Yalçın Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK ile devletimizden atılanları serbest bırakacağım, çıkışına ne diyor? Normal mi?

Neyse, yazının sonunda tekrar belirtelim, ne yazık ki CHP demek içe kapanmak demektir, CHP demek yatırımların durması demektir, CHP demek Müslümanları, Müslümanların kılık kıyafetini aşağılamak demektir, CHP demek batı taklitçisi zihniyet demektir.

CHP bu olduğu sürece, bacımın başının örtüsüne el uzattığı, inançlı kadının örtüsünü zincirlenmek gördüğü, kadının açılıp saçılmasını modernlik sandığı sürece, terör örgütleri ile yol yürüdüğü, millete değil dostlarına yaslandığı sürece şunu ifade edeyim, kesinlikle iktidar olamaz.

Eller gider Mersin’e, CHP ise hep geri gider, doğal karakteri budur.

 

  • Beğen
YORUM YAZIN