Anadolu Medeniyetlerinin Parmak İzlerini Günümüze Taşıyan Sergi: Halkın Sanatı
2023-11-13 - 09:36
Dilek Hanif’in sunduğu ve NTV’nin Halkbank’ın katkılarıyla hayata geçirdiği Halkın Sanatı, 32 bölümün ardından özel bir kitap ve sergiye dönüştü. Sanat, moda ve iş dünyasından konukların bir araya geldiği gecede sergi açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşi Pervin Ersoy ile birlikte yaptı. Halkın Sanatı sergisi Atatürk Kültür Merkezi Galeri Salonu’nda 26 Kasım’a kadar görülebilecek.

Hayatın tüm renklerini ekranlara taşıyan NTV’nin özel içeriklerinden “Halkın Sanatı” yayınlanan 32 bölümün ardından tarihe yeni bir iz düşecek bir kitap ve sergiyle izleyici karşısında. Halkbank’ın katkılarıyla hazırlanan sergide, Anadolu’nun dört bir yanından onlarca ustanın elinden çıkan eşsiz dokuma ve işlemelerin Dilek Hanif imzasıyla modern tasarımlara dönüştüğü 32 kıyafet sergileniyor. 

2019 yılında yolculuğuna başlayan program süresince, Dilek Hanif onlarca şehre gitti. Birçoğu unutulmaya yüz tutmuş ve sandık altlarında kalan el emeği göz nuru tüm el sanatlarının izini sürdü. Ustalarından yüzyıllara dayanan hikayelerini dinledi. Aylarca süren titiz çalışmalarla program için hazırlanan el sanatlarının her biri yepyeni tasarımlarla günümüze kazandırıldı. Bu anlamlı yolculuk sonrası özenle hazırlanan sergi ve kitap ziyaretçileriyle buluşuyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüsnü Akhan, Doğuş Yayın Grubu İçerikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve NTV Genel Yayın Yönetmeni Nermin Yurteri ve Halkbank yetkililerinin de katıldığı açılışa yaklaşık 200 davetli katıldı.

Halkın Sanatı sergisi 26 Kasım’a kadar Atatürk Kültür Merkezi Galeri Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

 

  • Beğen
YORUM YAZIN